Cam Balkon Sistemlerinde Yalıtım

Yalıtım, son dönemde gündemde yer alan bir konudur. Özellikle binaların dış cephe yalıtım işleri, kış aylarında soğuklardan korunmak için başvurulan ilk ve kesin yöntemdir. Bu yöntem neticesinde, kış aylarında doğalgaz faturalarında aşağı yönde bir düşüşün olduğunu söylersek, sanırım yanlış bir ifade kullanmamış oluruz.

cam balkon çeşitleri

cam balkon çeşitleri

Yalıtım konusu sadece binalar için değil, binaların dış yüzeyinde bulunan balkonlar içinde geçerli bir durumdur. Cam balkon sistemlerine geçişin hızlandığı günümüzde, yapılacak imalatlarda yalıtım konusu da tekrar gündeme geldi. Camların montajı esnasında araya sürülecek olan silikon yapıştırıcılar ve çekilecek olan izolasyon bantları, soğuğa ve suya karşı dayanıklı bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır.

teras camlama

teras camlama

Güneş Etkisine Dikkat

Cam balkon sistemlerinde cam aralarında yer alacak olan silikonların, güneş ışınlarına karşı koruyucu özellikler taşıması son derece önemlidir. Güneş ışınları karşısında etkisini kaybedecek olan bir silikon, yapıştırıcı özelliğinden de uzak bir durumda yer alacaktır. Böyle bir sonuç karşısında, yalıtım işi de başarısız olacaktır ve balkon hem su, hem de soğuk havaya maruz kalacaktır. Bunun için yalıtım işini ciddiye almalı ve ona göre kaideleri yerine getirmelisiniz.

Yoruma kapalı.